Targi Książki - relacja Igi z 8b
SPRAWOZDANIE Z TARGÓW KSIĄŻKI W KATOWICACH
8 listopada wraz z Panią Bibliotekarką i grupą chętnych uczniów wybrałam się na
targi książki, które odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Przed godziną 11.00 byliśmy juz
na miejscu, ustawiliśmy się grzecznie w kolejce i czekaliśmy aż zostaniemy
wpuszczeni.
Pośród stoisk z książkami różnych
wydawnictw każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Największym powodzeniem cieszyło się
Wydawnictwo Niezwykle.
Podczas wydarzenia odbywały się różne
konferencje, debaty, rozmowy a także spotkania z autorami, takimi jak Weronika
Plata czy Joanna Balicka. Najbardziej podobało mi się stoisko z książkami
autorstwa Thomasa Arnolda. Kupiłam tam książkę z gatunku thrillerów. Przy
stoisku można było również zdobyć autograf autora.
Do szkoły wróciliśmy około
godziny 14.00.
Targi Książki to okazja do miłego
spędzenia czasu z przyjaciółmi i podzielenia się swoimi zainteresowaniami, do poznania
autorów książek, które kochamy oraz oczywiście do zrobienia zakupów książkowych.
Natalia z klasy 8a recenzuje dla Was cz. 2
Marta Łabęcka „ My Beloved MONSTER ”
„ Ty i ja, Stokrotko. Tylko to jest prawdziwe. ”
Natalia z klasy 8a recenzuje dla Was
ABBIE EMMONS „ 100 DNI SŁOŃCA ”
Autorka specjalizuje się w literaturze młodzieżowej. Jest także blogerką. Na swoim kanale na YouTube’ie zamieszcza filmy, które kierowane są do osób dopiero zaczynających swoją przygodę z pisaniem. Powieść „ 100 dni słońca ” to jej debiut literacki.
Lektura jest dowodem na to, że „czasem najpiękniejsze
rzeczy to te, których nie widzimy ”.
Oliwia z klasy 8a recenzuje dla Was
RECENZJA FILMU PT.
„W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI 2”
Film opowiada o przeżyciach nastoletniej Riley Andersen
związanych z rozpoczęciem nauki w nowej szkole. Uczucia nastolatki są
przedstawione w humorystyczny sposób jako postacie zarządzające jej umysłem. W
najnowszej części Riley odczuwa ich znacznie więcej. Są to: wstyd, nuda, obawa,
gniew, smutek, zazdrość i nostalgia.
Moim zdaniem film pt. „W głowie się nie mieści 2” jest
szczególnie warty polecenia osobom zmagającym się ze stresem związanym ze
zmianą otoczenia lub szkoły. Ukazuje on, że to nie jest nic strasznego i każdy
z nas jest w stanie poradzić sobie z takimi emocjami. Zachęcam moich
rówieśników do obejrzenia go, gdyż za rok będziemy odczuwać podobne emocje,
jakie przeżyła główna bohaterka, gdy pójdziemy do szkoły średniej.



